Home   Nieuws   Over ons   Contact   Switch to English   Onderwijs   Kunst   Natuur   Lepra 
Turing Hall of Fame


zie ook:
De Eerste Turing Nationale Gedichtenwedstrijd (2009)
De Tweede Turing Nationale Gedichtenwedstrijd (2010)
De Derde Turing Nationale Gedichtenwedstrijd (2011)
De Vierde Turing Nationale Gedichtenwedstrijd (2012)
De Vijfde Turing Gedichtenwedstrijd (2013)
De Zesde Turing Gedichtenwedstrijd (2014)
De Zevende Turing Gedichtenwedstrijd (2015-2016)
De Achtste Turing Gedichtenwedstrijd (2016-2017)
De Achtste Turing Gedichtenwedstrijd (2017-2018)

De onderstaande lijst toont de namen van iedereen die ooit de Top 100 van een Turing Nationale Gedichtenwedstrijd haalde, met daarachter de vermelding in welk jaar, hoe vaak, en of ook de Top 3 werd gehaald.

(Als u een (betere) link heeft voor één van deze auteurs, stuur dan een bericht aan info@turingfoundation.org)

sorteer op achternaam     sorteer op voornaam

A
Aad van der Waal 2013
Aad Zaat 2009
Ab Kuipers 2012
Afke Helena 2016
Akim A.J. Willems 2014
Akke Brouwer 2014, 2014, 2012
Albert Bobeldijk 2011, 2009
Alda van Tongeren 2009
Alexander van der Weide 2016
Alexis de Roode 2013, 2013, 2010
Alida Diana Hiwat 2011
Alja Spaan 2e prijs 2014 "Plezierig",
2010
Allison Hackley 2013
Aloys Vonckx 2016
Amber-Helena Reisig 2014
Ana Roelofs 2016, 2012
André Degen 2015, 2014
Anje Gnodde 2015, 2015, 2013, 2010, 2009
Anke Labrie 2011, 2010
Anke van der Kind 2009
Ann Van Dessel 2013, 2012
Anna Nieuwenhuis 2009
Anna Van Cleynenbreugel 2016
Anna van Cooten 2015
Anne Broeksma 2010
Anne E. Karelse 2009
Anne van Amstel 2015
Anne van de Goor 2009
Anne-Fleur van der Heiden 2015, 2014
Annelies De Ville 2015, 2014
Annemarie Estor 2012
Annemarie Kok 2013, 2013, 2013, 2010
Annemarie van der Meulen 2014
Annemie Deckmyn 2013
Annemie Dirkx 2015
Annette Akkerman 2015
Anton Huisman 2016
Anton Kardoen 2015
Are Meijer 2014, 2012, 2012
Arend Tonko 2010
Arien Cornelis Verberne 2016
Arjan Keene 2015, 2011, 2010, 2009
Arnold Jansen op de Haar 2013
Arnold le Fèbre 2014
Arnold Thoben 2009
Astrid Standhardt 2009
August Agasi 2014
B
B. Stom 3e prijs 2016 "Groeizucht",
2016
Barbara Wenzel 2014
Bart Boom 2009
Bart Monsma 2014
Bart van Oost 2011
Bart Van Peel 2015
Bart Vonck 2016
Bartho Kriek 2016
Bas Geeraets 2010
Bennie Spekken 2014
Bep Jansen 2010
Bernard Lichtaard 2015
Bert Huyghe 2016
Bert Mebius 2016
Bert Staal 2010, 2010
Bessel 2016
Bianca Boer 2012
Bibi Tegzess 2016
Biezon 2016
Bob Boswinkel 2012
Bram Oostveen 2010
Branko van Hulst 2011, 2010
C
Casper Markesteijn 2014
Catharina Boer 2012
Cees Hooijmans 2014
Cees Noordhoek 2015, 2009
Charlien Adriaenssens 2013
Charlotte Bakker 2010, 2010
Charlotte van den Broeck 2013, 2012
Chris Coolsma 2013
Chris den Engelsman 2011
Chris Honingh 2014
Cissy Valkhoff 2011
Clazien Otten 2012
Clovis Hopman 2013
Corrie Kopmels 2011
D
Daan Zeijen 2015
Danny De Mulder 2011
Daphne de Vries 2010
Daphne Kalff 2014
David Nolens 2015
David Troch 1e prijs 2011 "wij waren geen jongens",
2014
David Zijlstra 2012
De Glansrijcke 2011
De Kinder Alain 2016, 2016
Dennis Gaens 3e prijs 2009 "Let them eat cake"
Dick van Welzen 2016, 2015, 2014, 2011
Diet Groothuis 2010
Diet Scholten 2016
Dionisious 2014
Dirk Willem Schievels 2013
Dominique Babevsky 2012
Dore van Halder 2009, 2009
Dorien Couton 2016
Dorien de Vylder 2012
Dorien de Wit 1e prijs 2016 "Legenda",
2016, 2010
Dorien Dijkhuis 2016
Doro van Dansik 2012, 2012
E
Edda Grol 2014
Eddy Vaernewyck 2013
Eddy Warmerdam 2009
Edith de Gilde 2013, 2010
Edward Hoornaert 2016
Edwin Witte 2009
Eelco Simon Driessen 2013
Elena Moeremans 2011
Elfriede Schropp 2010
Eline Gumbert 2010
Elisabeth Bakker 2011
Elisabeth Fonderie-Tierie 2010
Elisabeth Isabelle 2011
Elisabeth Lockhorn 2010, 2009, 2009
Elizabeth van Sonderen 2012
Elke Lutgerink 2011
Ellen Deckwitz 2010
Ellis van Atten 2015
Elly Stolwijk 2e prijs 2012 "waarom de zilvermeeuw in de nacht boven de parkeerplaats moet schreeuwen",
2012
Elly-Ann van Luxemburg 2014
Elmar Kuiper 2015, 2015
Else Kemps 1e prijs 2015 "En of het zo door kan gaan"
Elyse van der Roer 2015
Emma van Weezenbeek 2014
Eric Wisse 2009
Eriek Perdre 2015
Erik Bies 2011
Erik-Jan Hummel 2015
Erika Mannink 2011
Erna Spoelstra 2015, 2013
Ernie Kuijer 2013, 2012, 2009
Ernst Jan Peters 2016
Erwin Mulder 2010
Erwin Steyaert 2016, 2016, 2014, 2014, 2013, 2013, 2013, 2013, 2013, 2013, 2013, 2012, 2011
Erwin Wijman 2009
Essa Mana 2009
Etienne M. Wolfs 2014, 2012
F
F.A. Brocatus 2013
Femke Vindevogel 2015
Fleur Bourgonje 2009
Fleur Kooiman 2010
Floor Buschenhenke 2013
Florimond Wassenaar 2015
Francis Nagy 2016
Frank Hendriks 2010
Frank M.K. Sijbenga 2015, 2015
Frank van Lier 2011
Frank van Lierde 2009
Frank Vingerhoets 2011
Frans Koopman 2012
Fred Hopman 2014
Fred Penninga 2013, 2011
Fred Tak 2015, 2014, 2013, 2011
Frederik Meesters 2012
Frouke Arns 2015, 2015, 2012, 2012, 2011, 2010
Frouke Hansum 2013
Froukje van der Ploeg 2015, 2014
G
Geert Jan Beeckman 2012
Geert Koenen 2013
Geert Viaene 2e prijs 2015 "En dan is alles anders",
2016, 2014
Geertruud Otten 2009, 2009
Gerard van den Eerenbeemt 2010, 2010
Gerard van Hameren 2013
Gerard Vromen 2009
Gerda Blees 2012, 2012
Gerko van Randwijk 2012
Gerrit Massier 2015, 2015, 2014
Gerrit Molenaar 2013, 2010, 2010, 2010
Gerry van der Linden 2010, 2009
Gert J. Peelen 2009
Gert Pieter van Motman 2015, 2009
Gerwin van der Werf 1e prijs 2009 "Misbruik"
Gilles Boeuf 2009
Goedele Billen 2012
Griet 2015
Gwyn Bouwman 2014
H
Hans Dingemanse 2010, 2009
Hans Ter Borg 2012
Harry J.M. Kleinhoven 2010, 2009
Hava GĂĽveli 2014
Hedwig Baartman 2011, 2011, 2011
Hedwig Selles 2014, 2010
Hein V.S. van den Assem 2013
Heleen Bosma 2015
Heleen Bosma 2011, 2010, 2010, 2009
Heleen van Loenen 2011
Helena Hoogenkamp 2013
Helena Packx 2016
Helleman 2011
Henk Frigge 2011
Henk Huinink 2014, 2013, 2010
Henk van Loenen 1e prijs 2010 "Onder de sterren"
Henri Looymans 2016
Herman Diender 2009
Herman Rohaert 2016
Hester van Beers 2016
Hilbrand Vinckers 2015
Hilde Bosma 2009
Hilde Van Cauteren 3e prijs 2011 "Carne Vale",
2014, 2013, 2012, 2012, 2012, 2011
Hinke Brinkman 2016
Huibert van der Meer 2014
Hélène Gelèns 2012
I
Iduna Paalman 2015
Idwer de la Parra 2015
Ignace Schretlen 2015
Ilse van der Weeën 2011
Ineke Winnips 2010
Inge Boulonois 2011, 2010
Ingeborg Daniëls 2016
Ingeborg Klarenberg 2012, 2010
Ingmar Heytze 2013
Ingrid Strobbe 2015
Inte Feelders 2015
Irene Bal 2009
Irene Cecile 2010
Irene Wiersma 2015
Iris Drenth 2013, 2009
Iris Le Rutte 2013
Iris Wynants 2014, 2012
Isabella Diederen 2016
J
J. V. Neylen 2016
J. van der Leer 2015
J. Verhaaren 2013
Jaap Ferwerda 2010
Jaap Lemereis 2013, 2010, 2009
Jacob van Schaijk 2013, 2011
Jacobus Bos 2009
Jacoline de Heer 2012, 2011, 2011, 2010, 2010
Jacoline Vlaander 2016
Jan Borst 2009
Jan Graafland 2013
Jan Hidding 2011, 2010, 2010, 2010, 2010
Jan Huizing 2012, 2012, 2012, 2011, 2011, 2010, 2009
Jan Ketelaar 2010, 2010, 2009
Jan Kok 2013
Jan Loogman 2009
Jan Sakko 2016, 2015, 2014
Jan van Heereveld 2015
Jan van Peer 2015
Jan Vissers 2010
Jan-Paul Rosenberg 2013, 2012, 2009
Jan-Willem Dijk 3e prijs 2013 "Stenenkamer",
2012, 2010
Janine Jongsma 2013
Jante Wortel 2015, 2014
Jantine Dijkstra 2009
Jantine Knevels 2011
Jantsje Post 2010
Jasmijn Kam 2014
Jasper Albinus 2016
Jean-Luc van IJperen 2011
Jeanet Kingma 2016
Jeanet van Omme 2016
Jeanine Hoedemakers 2012
Jelmer van Lenteren 2011
Jeroen Drijver 2010
Jeroen Paalvast 2014
Jerome Gommers 2013
Joep Kruijver 2009
Johan Clymans 2013, 2011
Johan de Koning 2011
Johan Hendrikx 2016, 2016
Johan Roos 2015
Johan Wambacq 2015
Johanna Pas 2012
Joke Pas 2009
Jonas van der Zeeuw 2012
Jonathan Robijn 2011
Joop Alleblas 2016, 2016, 2014, 2012
Joop van Duin 2009
Joost Baars 2011
Joost Veerkamp 2014
Joozefien Wildemans 2013
Jori Stam 2009
Joris Miedema 2016, 2016, 2010, 2009
Jos Deckx 2016, 2014
Jos Wintels 2009
Josee Algra 2009
Josef Moshe 2009
Josse Kok 2014, 2011
Joyce Willemse 3e prijs 2015 "Kleine universa op wielen"
Jozua Zaagman 2012
Judith Winnen 2009
K
Karen Wassink 2014, 2014, 2012
Kate Schlingemann 2e prijs 2011 "Bemoeizorg",
2013, 2013, 2012, 2012
Katelijne Brouwer 2015
Katinka Kersting 2010
Kine Brettschreider 2015
Kira Wuck 2016, 2011, 2011
Kirsten Degroote 2009
Koen Croese 2011
Koen Zonneveld 2012
Kohlemainen 2011
Koos Schreurs 2012, 2011, 2011
L
Lars Schotel 2011
Lars Valke 2012
Laura van der Haar 2011, 2011
Laurens Hoevenaren 1e prijs 2014 "De zotte Charlotte",
2016, 2016, 2015, 2015, 2014
Laurine Verweijen 2e prijs 2016 "(geen titel)"
Leen Pil 2015, 2015, 2014, 2013
Leen Raats 2016
Leendert van der Waal 2012
Lennard van Rij 2015, 2014
Leo Mesman 2015, 2011, 2010
Lidy Peters 2009
Lieve De Vos 2012
Lisette Togtema 2014
Lize Spit 2013
Lizette de Koning 2013
Lotte Dondorp 2014
Lotte Methorst 2014
Lotte Vermeulen 2016
Luc C. Martens 2014, 2013, 2013
Luc van de Vijver 2015
Luuk 2016
Luuk den Hartog 2016
Luuk Gruwez 2013
M
M A van der Kroef 2016, 2013
M. Sterrenplek 2011
Maaike Klaster 2009
Maaike Rijntjes 2016
Maarten Beemster 2010, 2010
Maarten De Pourcq 2014
Maarten Goethals 2012
Maarten van Doremalen 3e prijs 2010 "Jochem gaat op reis",
2012, 2011, 2010, 2009
Machteld Bergstra 2014, 2013
Machteld Teekens 2013
Machtilda Teekens 2012
Marco Houtschild 2014
Marga Smeets 2009
Margriet van Bebber 2014
Maria Davits 2013
Maria Foerier 2014, 2011
m
maria louridtz 2016
M
Maria Ros 2012
Marie Meeusen 2015
Marie-Thérèse Mentink 2010
Mariejosé Vaessen 2016
Marieke Rijneveld 2014
Marieke Schuiling 2009
Marien de Bruijn 2013
Marjolein Degenaar 2011
Mark de Kok 2013, 2012, 2011
Mark Iske 2015
Markus Haringa 2015, 2014
Marlies Olbertijn 2014
Marloes Loermans 2010
Marloes Robijn 2014, 2013
Marthe 2016
Martien B. Diepenbroek 2012, 2010
Martijn Benders 2013, 2013, 2012, 2012, 2010, 2010, 2009
Martijn den Ouden 2015
Martijn Simons 2012
Martin Aart de Jong 2014, 2012, 2011
Martin Carrette 2015, 2015, 2014, 2014, 2012
Martin de Waard 2011
Martin Smith 2009
Martine Meijer 2009
Martje Wijers 2016
Mary Heylema 2014, 2012, 2009
Mats Teeuw 2009
May Verheyen 2009
Maya Wuytack 2013
Mayke Muller 2016
Menno Le Poole 2014
Menno van der Beek 2015
Merel van Slobbe 2016
Merlotte Snavelpaard 2014
Michelle Andon 2013
Michelle Brouwer 2016
Michelle Brouwer 2011
Michiel Hanon 2011
Mieke van Zonneveld 1e prijs 2013 "Nee"
Milou Voskuilen 2015
Miranda 2016
Miranda de Haan 2016, 2016
Monica de Ruiter 2014
N
Nadine Ancher 2013
Nanne Nauta 2013, 2010
Naweed Ahmadzadah 2014
Nelleke den Boer 2016
Nellie Meijnikman 2014
Nic Castle 2012
Nickie Theunissen 2013
Nicolas Van Herck 2016
Nicolette Marié 2011, 2010
Nicoline van Heijningen 2011
Niek Satijn 2016
Niek Veldhuis 2015
Niels Blomberg 2012, 2011
Nomi Ben-David 2011, 2011
Noud Renthaven 2014, 2013, 2012
O
Odile Schmidt 2015
Olaf van Muijden 2012
Onno Kosters 1e prijs 2012 "Doe-het-zelf",
2009, 2009
Onno-Sven Tromp 2015, 2014
Otti Borghgraef 2013
P
Pascal Klaassen 2016
Pat Donnez 2015, 2015
Patrizia Vespa 2016, 2016
Paul Gellings 2014, 2011, 2011, 2011, 2010, 2009
Paul Hermans 2013
Paul Mulder 2016
Paul Rigolle 2014, 2013, 2013
Paul Roelofsen 2011, 2011
Paul Rood 2009
Pauline Alting von Geusau 2012
Pauline Genee 2015
Pauline Pisa 2011, 2011, 2010
Pauline Sparreboom 2014
Paulus Baars 2012
Peter de Volder 2016
Peter Doms 2013
Peter Knipmeijer 2e prijs 2010 "Enige feiten over vallen",
2013, 2011
Peter Kuipers 2011
Peter M. van der Linden 2014
Peter Mangel Schots 2015, 2012
Peter Seij 2009
Peter van der Wal 2013
Peter van Driel 2009
Peter WJ Brouwer 2011
Peter-Paul Dirickx 2013
Petra Jaminon 2016
Petra Kottman 2009
Phaedra Onclin 2016
Piet Janssen 2009
Piet van den Boom 2011, 2011
Piet-Hein Zijl 2009
Pieter Grootendorst 2012, 2011
Pieter Olde Rikkert 2016
Pieter Van de Walle 2014
Pieter-Jos van Kampen 2009
Pim te Bokkel 2015
R
Raph de Haas 2016
Raymond Tilma 2010
Reinier de Rooie 2009
Reinout De Pauw 2015
Rene Gijsel 2009
Renee Simons 2014, 2013, 2011
Renic Spruijt 2012
René Guljé 2e prijs 2009 "De Mirandabad 1954"
Rex Asvlugt 2015
Ria van Amelsvoort 2013
Rieks Holtkamp 2015
Ries Agterberg 2011
Riet van Schie 2014
Rik Dereeper 3e prijs 2012 "Vier manieren om te dumpen",
2016, 2013
Rik Slosse 2015
Rikkert Zuiderveld 2015
Rinske Kegel 2014, 2012
Rob Boudestein 2014, 2010
Rob Nieuwenstein 2010
Rob Versteden 2016
Robert van Assen 2010
Robert-Jan Elias 2016
Robin Hurkens 2015
Robin Veen 2016, 2009, 2009
Rombout Vercnocke 2015
Rona Tammer 2009
Ronald Paul van Duuren 2010
Ronald van Noorden 2011, 2011
Roos Marijn Peperkamp 2015
Rosa Schogt 2012
Roy Logger 2012
Rozemarijn van Leeuwen 2010
Ruben van Gogh 2014
Rudolf van Maanen 2010
Runa S. 2013, 2011, 2011
Ruth Lasters 1e prijs 2014 "Witlof",
2014, 2012, 2012, 2012
Ruud Poppelaars 2015, 2012
Ruud van den Beuken 2012
Ruud van der Aa 2009
S
Sander 2016
Sander Meij 2016, 2015
Sander Tulp 2009
Sanja Percela 2010
Sanne Brink 2010
Sannemaj 2015
Saskia Kunst 2013
Saskia Stehouwer 2012, 2010
Sebastiaan Köhler 2011
Shana De Busschere 2016
Shari van Goethem 2013
Sijmen Tol 2013
Sophie van den Bergh 2015
Stefan Heulot 2016
Stefanie Korlaar 2016
Steven Graauwmans 2016, 2015, 2015, 2014
Sven Eugeen Cooremans 2e prijs 2013 "Sisyphus"
Sylvie Marie 2014, 2012
T
Tania Verhelst 2016
Tanne van den Wijngaart 2014, 2013, 2012, 2012, 2012
t
tet koffeman 2016
T
Thei Ramaekers 2013, 2012, 2012, 2011, 2010
Theo van Wijk 2014
Therese Major 2010
Thierry Dinjens 2016
Thomas Pattini 2012
Tialda Hogeveen 2010
Tijs van Bragt 2012, 2010, 2009
Titia E. Beukema 2015, 2010
Toine Heijmans 2011
Tom Collingridge 2016, 2015, 2015
Tom Hofland 2011
Tom Marien 2014
V
Victor Vroomkoning 2014
Vincent Van Asch 2011
W
W. Werts 2009
Walter Gerritsen van der Hoop 2015, 2013
Ward Mertens 2015
Wibo Kosters 2014, 2013
Wieke van der Linden 2012
Wijnand Steemers 2010
Wil Fraikin 0
Willem Bongers 2009, 2009
Willem Peha 2016
Willem Thies 2010, 2010, 2010, 2009, 2009
Willem Tjebbe Oostenbrink 2015, 2011
Willem van de Woestijne 2009, 2009
Willem-Jan de Gast 2016, 2015
Willemien Mensinga 2009
Wim de Kievit 2010
Wim Koene 2010
Wim Peters 2010
Wout Waanders 2016, 2014, 2013, 2013, 2012
Wouter Bongers 2014
Wouter de Leeuw 2014
Y
Yesler Kuilman 2009
Yvonne Mulder 2009

Als U een (betere) link heeft voor één van deze auteurs, stuur dan een bericht aan info@turingfoundation.org.


Fotogallerij



De Zevende Turing Gedichtenwedstrijd (2014)
Winnaar: Else Kemps


De Zesde Turing Gedichtenwedstrijd (2014)
Winnaar: Ruth Lasters en Laurens Hoevenaren
Winnaar: Mieke van Zonneveld
De Vijfde Turing Gedichtenwedstrijd (2013)
Winnaar: Mieke van Zonneveld
Winnaar: Onno Kosters
De Vierde Turing Gedichtenwedstrijd (2012)
Winnaar: Onno Kosters
Winnaar: David Troch
De Derde Turing Gedichtenwedstrijd (2011)
Winnaar: David Troch
Winnaar Henk van Loenen tussen Gerrit Komrij en Ramsey Nasr
De Tweede Turing Gedichtenwedstrijd (2010)
Winnaar Henk van Loenen tussen Gerrit Komrij en Ramsey Nasr
Gerwin van der Werf neemt de hoofdprijs in ontvangst van Gerrit Komrij
De Eerste Turing Gedichtenwedstrijd (2009)
uitreiking van de eerste prijs aan Gerwin van der Werf



De bloemlezingen
Toch, nachtegaal, zing voort!
De beste honderd
gedichten van 2016
Een Toon die in de Stilte Zoemt
De beste honderd
gedichten van 2015
Liegen op een Hoger Plan
De beste honderd
gedichten van 2014
Daar Begint de Poëzie
De beste honderd
gedichten van 2013
Naaktlopen met je Hersenen
De beste honderd
gedichten van 2012
De toverhazelaar
De beste honderd
gedichten van 2011
Dansen op de maat van het ogenblik
De beste honderd
gedichten van 2010
Zoals Een Haan Een Ei Legt
De beste honderd
gedichten van 2009